Pytania i odpowiedzi

Poniżej zamieszczamy najczęstsze pytania zadawane przez naszych Klientów wraz z naszymi odpowiedziami. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. W przypadku nie uzyskania odpowiedzi na swoje wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem naszej Kancelarii.
1. Co to za Kancelaria?

Arslex - Centrum Prawnicze to kancelaria prawna w Bydgoszczy udzielająca porad prawnych i sporządzająca pisma w przystępnych cenach. Umożliwiamy naszym klientom również korzystanie z naszych usług on-line. Nasze ceny są do 75% niższe niż w kancelariach adwokackich i radcowskich. O szczegółach dowiecie się Państwo w Naszej Kancelarii. Zapraszamy z dokumentami do sprawy.

2. Czym się Kancelaria zajmuje?

Kompleksową obsługą klientów z całego zakresu prawa. W naszej kancelarii na miejscu, bądź on-line można skorzystać z porad prawnych oraz zlecić prawnikowi sporządzenie pism.

3. W jaki sposób mogę skorzystać z Państwa usług?

Chcąc skorzystać z naszych usług prosimy o telefoniczne umówienie się na konkretny termin spotkania od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Przychodząc do Kancelarii prosimy o zabranie ze sobą wszystkich posiadanych do sprawy dokumentów. Istnieje również możliwość skorzystania z naszych usług poza wyznaczonymi godzinami.

Drugim sposobem skorzystania z naszych usług jest wersja on-line. Wystarczy wypełnić formularz z interesującą usługą i przesłać go do nas.

4. Ile trwa okres sporządzenia pisma?

Standardowo jest to czas około tygodnia.

5. Czy trzeba przedstawić dokumenty dotyczące mojego problemu prawnego?

Jeśli są dokumenty do sprawy prosimy zabrać je ze sobą do Kancelarii na spotkanie z prawnikiem. W przypadku porad on-line prosimy o przesłanie w załączniku zeskanowanych dokumentów.

6. Ile kosztują Państwa usługi?

Standardowa porada prawna kosztuje średnio od 50 do 130 złotych a napisanie pisma procesowego jest to cena od 70 zł. Podane kwoty są cenami orientacyjnymi i uzależnione są od stopnia skomplikowania sparwy. W celu poznania dokładnej wyceny prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy.

7. Czy muszę dokonać całkowitej opłaty od razu?

W Kancelarii opłaty za poradę prawną dokonuje się w chwili skorzystaniu z usługi prawnej. Natomiast w przypadku zlecenia sporządzenia pisma:

- w kancelarii niezdbędna jest przedpłata w wysokości minimum 50% ustalonej z prawnikiem kwoty, a pozostałą kwotę należy uregulować przy odbiorze pisma;
- drogą elektroniczną całkowitą płatność dokonuje się przed wykonaniem usługi.

8. Dla kogo przeznaczone są usługi on-line?

Dla każdego kto z dowolnego miejsca na świecie chciałby uzyskać drogą elektroniczną poradę prawną, a także zlecić napisanie pisma.

9. Czy mogę skorzystać z innego formularza niż podany na stronie?

Polecamy korzystanie z podanego formularza, niemniej jednak nie ma konieczności skorzystania z niego. Można również przesłać zapytanie poprzez własną skrzynkę poczty internetowej na nasz adres bydgoszcz@arslex.pl

10. Co zrobić gdy nie ma na liście pytania na które chcesz uzyskać odpowiedź?

Jeżeli powyżej nie umieszczono odpowiedzi na nurtujące pytanie organizacyjne prosimy o kontakt:

tel.: 52 322-55-22,

lub

e-mail: bydgoszcz@arslex.pl

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.